X Ücretli Kullanıcılar İçin Kimlik Doğrulamasını Başlatıyor

X Ücretli Kullanıcılar İçin Kimlik Doğrulamasını Başlatıyor
Sosyal medya platformu X, eski adıyla Twitter, ücretli kullanıcılar için resmi kimlik tabanlı hesap doğrulamasını başlattı.

Eski adıyla Twitter olan X, kimliğe bürünmeyi önlemek ve onlara öncelikli destek gibi avantajlar sağlamak amacıyla ücretli kullanıcılar için resmi kimlik tabanlı hesap doğrulamasını başlattı. Sosyal ağ, kimlik doğrulama çözümleri için İsrail merkezli Au10tix ile ortaklık kurdu. Kimlik doğrulama açılır penceresi, Au10tix'in bu verileri 30 güne kadar saklayabileceğini gösterir. X'in doğrulama destek sayfası, kimlik doğrulamanın birçok ülkede mevcut olmasına rağmen Avrupa Birliği (AB), Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve Birleşik Krallık'ta mevcut olmadığını öne sürüyor. Bunun nedeni büyük olasılıkla bölgenin katı veri koruma yasalarından kaynaklanmaktadır.

x-ucretli-kullanicilar-icin-kimlik-dogrulamasini-baslatiyor-1.jpg

X ücretli kullanıcılar için hesap doğrulaması başlatıyor

Kimlik tabanlı doğrulama, şu anda neredeyse hiçbir fayda sağlamayan öncelikli bir adım gibi görünüyor. Şirket, kimlikten elde edilen yaşa bağlı olarak bazı içeriklere yaş sınırı uygulayabileceğini söyledi. "X şu anda kimliğe bürünmeyi önlemek için hesap kimlik doğrulamasına odaklanıyor ve platformun bütünlüğünü korumak ve sağlıklı konuşmaları korumak için kullanıcıların yaşa uygun içeriğe erişmesini sağlamak ve spam ve kötü amaçlı hesaplara karşı koruma sağlamak gibi ek önlemleri araştırabilir" dedi. Doğrulama rozetinden geçen kullanıcılara resmi kimliklerinin doğrulandığını belirten bir not gösterilir. Ancak bunu yalnızca profil sayfasındaki mavi onay işaretine tıkladığınızda görebilirsiniz. Şirket ayrıca kimlik doğrulaması olan kullanıcıların X Hizmetlerinden öncelikli destek alacağını ancak bunun ne anlama geldiğini anlamak zor olduğunu söyledi.