Samsung Galaxy S23 İçin Yeni Güncelleme Kontrolü Geldi

Samsung Galaxy S23 İçin Yeni Güncelleme Kontrolü Geldi
Samsung Galaxy S23 kullanıcıları için harika bir haber geldi. One UI 6 Beta 3 güncellemesiyle gelen yeni özellik sayesinde, artık hangi sistem uygulamalarının güncelleneceğini siz seçebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Samsung, bazı ülkelerde Galaxy S23 için One UI 6 Beta 3 güncellemesini yayınladı. One UI 6 güncellemesi Almanya ve ABD'ye ulaştıktan sonra Hindistan'a da geldi. Güncellemenin Galaxy S23'e getirdiği birçok yeni özellik var. Ancak pek çoğunun fark etmediği yeni bir özellik var. En son One UI 6 Beta 3 güncellemesinde kullanıcılar, en son Android güncellemelerini yüklemenin yanı sıra hangi uygulamaları güncellemek istedikleri konusunda daha fazla kontrole sahip oluyor. One UI'nin önceki sürümlerinde Samsung, telefonunuzdaki tüm sistem uygulamalarını güncellerdi ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktu. Bazı uygulamaların daha yeni bir sürümünde hatalar olduğunu bilseniz bile güncellemelerin gerçekleşmesini engellemenin hiçbir yolu yoktu. One UI 6'daki yeni kullanıcı kontrolü özelliği sayesinde Galaxy sahipleri artık yeni Android sürümünü yüklerken hangi sistem uygulamasının güncelleneceğini seçebiliyor.

samsung-galaxy-s23-icin-yeni-guncelleme-kontrolu-geldi-1.jpg

Samsung Galaxy S23 yeni özellikler sunuyor

Bir rapora göre Yazılım Güncelleme bölümünde "Bazı uygulamalar bu yazılım güncellemesiyle birlikte güncellenebilir" yazan küçük bir bölüm bulunuyor. Bu bölümün altında, sizi yeni bir ekrana yönlendiren 'Güncellenecek uygulamaları seçin' bağlantısını göreceksiniz. Burada sistem güncellemesiyle birlikte hangi uygulamanın güncelleneceğini seçebilirsiniz. Güncellemek istediğiniz uygulamaların yanındaki kutuları işaretlemeniz yeterlidir. Seçilmeyen herhangi bir uygulamanın manuel olarak güncellenmesi gerekir.