Samsung Birleşik Dil Tasarımı Konusunda Olumlu Adımlar Atıyor

Samsung Birleşik Dil Tasarımı Konusunda Olumlu Adımlar Atıyor
Samsung, farklı işletim sistemlerini kullanan cihazlarında kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda eleştirilerle karşılaştı.

Samsung, ürün portföyündeki çeşitli işletim sistemlerini kullanarak çok çeşitli elektronik cihazlar ve ev aletleri üretmektedir. Akıllı telefonları, tabletleri ve akıllı saatleri Android'i çalıştırırken, dizüstü bilgisayarlar ve PC'ler Windows'u çalıştırıyor. Ev aletleri ve televizyonları Tizen işletim sistemini çalıştırıyor. Ancak işletim sisteminden bağımsız olarak şirket, tüm cihazlarında benzer bir yazılım tasarım dili kullanmaya çalışıyor. Yine de tüm cihazlar şirketin vizyonuyla uyumlu kalmıyor.

samsung-birlesik-dil-tasarimi-konusunda-olumlu-adimlar-atiyor-1.jpg

Samsung geri bildirimlerle birleşik dil tasarımında olumlu tepkiler verdi

Birkaç gün önce Samsung, cihazlarında aynı kullanıcı arayüzü tasarım dilini koruyamadığı için eleştirildi. Telefon ve tabletlerdeki ikonografi, televizyon ve buzdolaplarındakinden farklı görünüyor. En pahalı buzdolabı olan Family Hub Buzdolabının üzerindeki simgeler daha eski bir tasarımı kullanıyordu. Bu, Galaxy telefonlarından TV'ye veya buzdolabına geçiş yapan kullanıcıların kafasını karıştırabilir. Ancak görünen o ki şirket geri bildirimleri dinledi ve olumlu bir sonuçla geri döndü.