Nintendo Efsanevi Oyunları Yeniden Canlandırıyor

Nintendo Efsanevi Oyunları Yeniden Canlandırıyor
Nintendo, klasik oyunlarını yeniden yapma stratejisini sürdürüyor. Super Mario RPG'nin heyecanla beklenen yeniden yapımı 17 Kasım 2023'te çıkıyor.

Nintendo, onlarca yıldır hem oyun geliştiricisi hem de donanım üreticisi olarak video oyunu işinde. Şirket, Super Mario Bros. Wonder ve yakın zamanda tanıtılan Princess Peach: Showtime! gibi bazı yeni oyunları duyururken, Nintendo önümüzdeki birkaç ay içinde geniş kapsamlı eski kataloğundaki oyunları yeniden oluşturmaya büyük ölçüde güveniyor gibi görünüyor. Yeni oyunların çıktığını görmek her zaman güzel olsa da, yeniden yapımlar bazen yeni çıkanlar kadar heyecan verici olabiliyor. Örneğin Metroid Prime Remastered, yeni ve eski hayranlarını şaşkına çevirdi ve 94 gibi saygın bir Metacritic puanı kazandı. Metroid Prime Remastered'ın başarısının, Nintendo'nun daha fazla oyunu yeniden yapmaya başlama kararı üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığı bilinmiyor, ancak bir avuç yeniden yapılan oyun var. oyunlar yolda, bu yüzden Japon oyun devi bu stratejiye sonuna kadar gidiyor gibi görünebilir.

nintendo-efsanevi-oyunlari-yeniden-canlandiriyor-1.jpg

Nintendo için eski efsanevi oyunlar geri geliyor

Haziran 2023 Nintendo Direct'te Super Mario RPG'nin yeniden yapımı duyuruldu. Oyun ilk kez 1996 yılında Super Nintendo sisteminde çıktı ve Mario'nun ilk RPG tarzı macerası olarak büyük beğeni topladı. Super Mario RPG hayranlarının duaları, oyun Haziran 2023'te açıklandığında yanıt buldu. Oyunun çıkış tarihi ise 17 Kasım 2023 olarak belirlendi. Aksiyon-macera RPG yan ürünü Paper Mario: The Thousand-Year Door da yeniden yapım aşamasında ve Nintendo'nun GameCube platformuna ilk çıkışından 20 yıl sonra, 2024'te çıkacak. İlk kez 2004'te GameBoy Advance'de yayınlanan, bulmaca-platform oyunu içeren çapraz oyun Mario vs. Donkey Kong da yeniden çekiliyor. Nintendo, Mario vs. Donkey Kong'un çıkış tarihini 16 Şubat 2024 olarak belirledi.