Google Chromebook İçin 10 Yıllık Yazılım Desteği Sundu

Google Chromebook İçin 10 Yıllık Yazılım Desteği Sundu
Google, Chromebook'lar için çığır açan bir adım atıyor. Yeni duyurulan 10 yıllık yazılım desteği ile Chromebook'lar daha sürdürülebilir ve uzun ömürlü hale geliyor.

Bugün Google, Chromebook'lar için 10 yıllık yeni bir yazılım desteğini duyurdu ve cihazları daha da sürdürülebilir hale getirme ve sahip olma maliyetini daha da azaltma sözü verdi. Muhtemelen 10 yıllık yazılım desteği bunların en ilginç kısmıdır. 2021'den sonra piyasaya sürülen her Chromebook, 10 yıl boyunca ücretsiz aylık güncellemeler alacaktır. Kullanıcılar ve BT yöneticileri, otomatik güncellemeleri son güncellemeyi aldıktan sonra 10 yıla kadar uzattıkları sürece, 2021'den önce üretilen cihazlar, genişletilmiş yazılım desteği şansına sahip olmaya devam ediyor. Ancak bu uzantılar, tüm yeni özelliklerin eski Chromebook'larda çalışacağını garanti etmiyor.

google-chromebook-icin-10-yillik-yazilim-destegi-sundu-1.jpg

Google Chromebook yazılım güncellemelerini 10 yıla kadar uzattı

Google, Wi-Fi modemler, CPU'lar vb. gibi tüm donanımlarla uyumluluk gerektirdiğinden uzun yazılım desteği sağlamak için satıcı ortaklarla yakın işbirliği içinde çalıştığını söylüyor. Arama devi aynı zamanda onarımların kolay ve zamanında yapılmasını sağlamak için de çalışıyor. Chromebook'lar eğitim sektöründe oldukça popüler olduğundan, birçok okul bunları kullanıyor ve onarımların şirket içinde yapılmasını tercih ediyor. Aslında ABD okullarının yaklaşık yüzde 80'i bazı kurum içi onarımlar sunmaktadır. Chromebook parçalarını Chromebook Onarım Programı aracılığıyla bulmak kolaydır ve onarımların yapılması için fiziksel bir USB anahtarı gerekmez. Bu, sınıftan uzakta geçirilen zamanı azaltır.