Apple iPhone 12'nin Radyasyon İddialarını Gidermeye Çalışıyor

Apple iPhone 12'nin Radyasyon İddialarını Gidermeye Çalışıyor
Apple, Fransız düzenleyicilerin iPhone 12'lerin radyasyon seviyeleriyle ilgili endişelerini gidermek amacıyla bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Apple, Fransız düzenleyicilerin telefonun uygun radyasyon seviyelerini aştığını iddia etmesinin ardından, üç yıllık iPhone 12'lerle ilgili iddia edilen radyasyon endişelerini gidermek için bir yazılım güncellemesi hazırlıyor. Fransa, ülkenin radyasyon gözlemcisinin (ANFR) tavsiyesi üzerine akıllı telefon satışını durdurdu, ancak Cupertino iddiaları reddediyor ve Reuters tarafından bildirildiği üzere sorumluluğu Avrupa ülkesinin test protokollerine yüklüyor gibi görünüyor.

apple-iphone-12nin-radyasyon-iddialarini-gidermeye-calisiyor-1.jpg

Apple iPhone 12 için yeni güncelleme yayınlıyor

Bu amaçla Apple, bunun bir güvenlik sorunu olmadığını yineledi ve telefonun küresel radyasyon standartlarıyla uyumlu olarak birçok uluslararası kuruluş tarafından onaylandığını belirtti. Yazılım güncellemesi, bir donanım sorunu olacağından radyasyon düzeylerini ayarlamayacak ancak Fransız düzenleyiciler tarafından kullanılan protokole uyum sağlıyor. Öyle görünüyor ki Apple, yazılım yamasının iPhone 12'lerin gelecekteki radyasyon testlerinden geçmesine izin vermek için yeterli olacağını düşünüyor ve iPhone 12'nin Fransa'da satışa devam etmesini sabırsızlıkla beklediğini söylüyor.