Apple iPhone 12 Sorununa Yazılım Güncellemesi İle Yanıt Veriyor

Apple iPhone 12 Sorununa Yazılım Güncellemesi İle Yanıt Veriyor
Apple, Fransa'daki iPhone 12 satış yasağına yanıt veriyor. Şirket, SAR sınırlarını aştığı iddialarını reddediyor ve cihazın küresel standartlara uygun olduğunu belirtiyor.

Apple, Fransa'nın iPhone 12'ye yönelik satış yasağına yanıt verdi. Şirket, gelecek bir yazılım güncellemesiyle 2020 iPhone'un radyasyona maruz kalma seviyelerini düzeltme sözü verdi. Geçen hafta Fransa, telefonun düzenlemelerle belirlenen SAR (Özgül Soğurma Oranı) sınırlarını aştığını iddia ederek ülkedeki tüm iPhone 12 satışlarının durdurulması yönünde bir talimat yayınlamıştı. Ülkenin radyo frekanslarıyla ilgili düzenleyici otoritesi, Apple'a modeli piyasadan çekmesi için resmi bir bildirim yayınladı.

apple-iphone-12-sorununa-yazilim-guncellemesi-ile-yanit-veriyor-1.jpg

Apple iPhone 12 satış yasağına yanıt verdi

iPhone üreticisi, Fransa'nın bulgularına itiraz etti ve iPhone 12'nin küresel SAR standartlarıyla uyumlu olduğunun onaylandığını belirtti. Ancak şirket, sorunun daha da çözülmesi için cihazın bir yazılım güncellemesi alacağına da söz verdi. Buna karşılık Fransız hükümeti, güncellemeden sonra iPhone 12'yi hızlı bir şekilde test edeceğini ve ülkenin radyasyona maruz kalma standartlarına uygun olması durumunda cihazın satışının devam etmesine izin vereceğini söyledi.