Apple 2024 Yılında Değişiklikler ve Yenilikler Getiriyor

Apple 2024 Yılında Değişiklikler ve Yenilikler Getiriyor
Apple, 2024 için büyük planlar yapıyor. Yeniden tasarlanan iPad Pro, güçlü M3 ve yapay zeka özellikleriyle göz kamaştırıyor.

Apple Vision Pro, iPad Pro'nun yeniden tasarımı, M3 ve yapay zeka değişikliklerinin önümüzdeki yıl için planlanmasıyla birlikte beklenen sürümlerin bir özeti, Apple'ın 2024 lansmanlarının dikkate değer olacağını gösteriyor. Apple'ın ana etkinliği olan iPhone lansman sunumu Salı günü gerçekleşti ve söylentilerin odağını değiştirmesine yol açtı. Şimdi tüm dikkatler Apple'ın 2024'te neler çıkaracağı üzerinde toplandı. Mark Gurman, Bloomberg için hazırladığı "Power On" haber bülteninde 2024 ürün serisini özetliyor. 2023, 2024 için bir geçici çözüm olarak ayrılırken Gurman gelecek yıl için daha büyük değişikliklerin planlandığı konusunda ısrar ediyor.

apple-2024-yilinda-degisiklikler-ve-yenilikler-getiriyor-1.jpg

Apple 2024 yılında lansmanlarda dikkatleri üzerine çekiyor

Gurman'ın listesinin başında tüketicileri Apple'ın perakende mağazalarına çekmeye yardımcı olacağına inandığı Apple Vision Pro yer alıyor. Apple'ın diğer ürünlerinin lokasyonlardaki satışlarını da etkiliyor. Onuncu yıl dönümü Apple Watch, kan basıncı monitörü gibi büyük özellikleri içeren "Seri X" yeniden tasarımıyla büyük bir güncelleme oluyor. Yapay zeka destekli bir sağlık koçluğu hizmeti de tanıtılıyor. Tabletler için iPad Pro'nun, OLED ekran ve yenilenen Magic Keyboard dahil olmak üzere beş yıl içinde ilk kez yeniden tasarlanmasına sahip olması bekleniyor. Mac tarafında M3 ve 3 nanometrelik Mac çiplerine geçiş başlıyor. MacBook Air serisine, 13 inç MacBook Pro'ya ve Mac mini gibi modellere yapılan güncellemelerin yeni çipleri alan ilk modeller olması bekleniyor.